Na vlastní oči #1: Both on the road

Jak vypadá běžný školní den pohledem někoho zvenčí? V naší nové sérii článků „Na vlastní oči“ vítáme cestovatele, hosty i kolemjdoucí, kteří se rozhodli nakouknout za dveře našich škol.
V průběhu února 2025 nás navštívili cestovatelé Tereza a Petr z Both on the road, na jejich cestě napříč Africkým kontinentem z Tršic do Kapského Města. Zavítali do 3 škol Salim v Dar-es-Salam a do školy Kagbelin, Dar- es Salam je jedním z 19 obvodů komuny Ratoma, která se nachází ve městě Konakry.
Jak probíhala návštěva ve škole Salim?
„Začali jme na stupni druhém, puberťáci, řekli jsme si. Tady nikoho zajímat nebudeme. Opak byl ale pravdou, byly u vytržení. Ze začátku jsme moc nevěděli, jak návštěvu tak velkých dětí pojmout, ale nakonec se to vyvrbilo. Protože v Guinei se mluví francouzsky a ne každý umí anglicky, ptali jsme se, kdo anglicky trochu umí. Kdo si s námi popovídal, tomu jsme dali aspoň samolepku. Potom ale nastalo davové šílenství, oslavy a obdiv studenta, který měl odvahu s námi anglicky mluvit.“
"Na prvním stupni jsme zvolili stejnou taktiku, i zde některé z dětí mluvily anglicky. Tady už nebyly tak ostýchavé, ale stejně se radovaly, když dostaly odměnu."
Jaké byly dojmy cestovatelů Petra a Terezy z naší školy Salim v Konakry?
"Návštěva školy v Guinei v Konakry byla skvělá. Děti, a dokonce i teenageři, byly velice milé a veselé, radovaly se když jsme někomu dali odměnu v podobě samolepky, oslavovali, jak kdyby vyhrál jejich oblíbený fotbalový tým, což byl ve většině případů (naneštěstí) Real Madrid."
Celou cestu Terezy a Petra naleznete na Facebooku a Instagramu pod názvem Both on the Road.
Za návštěvu děkujeme !
Tým Wontanara