Skip to main content

Stážisté

Za mnohaletou spolupráci děkujeme hlavně našim dobrovolníkům a stážistům, bez nich si naši činnost neumíme představit. Dělí se s námi o svůj volný čas a my bychom jim touto cestou postupně rádi poděkovali a jednotlivě je představili.

Pro velký zájem si od února 2016 u nás můžete udělat i Stáž na dálku.

foto

Nicol Nohelová (06 - 08/16) Studuje Metropolitní univerzitu v Praze obor Mezinárodní teritoriální studia, Mezinárodní vztahy a evropská studia. Pomáhá nám s administrativou Adopce na dálku, roznosem letáků a s organizací našich akcí.


"Jsem moc vděčná, že jsem díky stáži v organizaci Wontanara mohla nahlédnout, jak vlastně nezisková organizace funguje a jakým způsobem probíhá praktická realizace projektů. Jsem šťastná, že jsem mohla být alespoň po určitou dobu součástí organizace, která se snaží propojovat lidi, kteří pomoc potřebují s lidmi, kteří chtějí pomáhat." 

Velké příležitosti, jak pomoci ostatním, přicházejí zřídka, ale ty malé nás obklopují každý den / Sally Koch 


foto

Katka Filipová (03 - 05/16) Studuje fakultu mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické. Ráda cestuje, poznává nové lidi a jejich kultury. Pomáhá nám s administrativou Adopce na dálku, překlady a s organizací našich akcí.


"Za možnost pracovat pro organizaci Wontanara jsem velice vděčná, jelikož jsem získala mnoho praktických informací o tom, jak neziskové organizace fungují a jak pomoc na dálku probíhá. Moc se mi líbí, že lidé, kteří africké dítě takto adoptují, s ním prožívají jak úspěchy studijní, tak i životní, a to díky dopisům, které jim děti pravidelně posílají. Jelikož přístup ke vzdělaní dává dětem možnost změny a lepší budoucnosti, činnost Wontanary obdivuji a doufám, že jejich snaha bude i nadále motivovat ostatní. A jsem moc ráda, že jsem mohla tímto způsobem pomoci i já.


foto

Gulnara Mavlyutova (03 - 04/16). V současné době studuje politologii na FF Univerzity Karlovy v Praze. Během studia si vybrala jedno věčné téma, o které se zajímá nejvíce, morálka vs. politika.  Moc jí totiž zajímá otázka chudoby v zemích Afrického kontinentu a postavení dětí v těchto regionech obzvlášť. Tak se rozhodla prohloubit své teoretické znalosti praktickou zkušeností ve Wontanaře. Ve volném čase ráda navštěvuje různé akce a debaty obzvlášť na politická témata, cvičí jógu, vyšívá, plave a chodí do divadla. Pomáhá nám s administrativou Adopce na dálku a s organizací našich akcí.


"Domnívám se, že tento měsíc ve Wontanaře byl pro mě velmi přínosný. Dozvěděla jsem si víc praktických informací od Táni a Silvy. Je tu také moc příjemná atmosféra. Proto bych chtěla poděkovat za danou příležitost a popřát hodně úspěchu v jejich činnosti."


foto

Tereza Štěrbová (od 02/16) se z Jičína před třemi lety přestěhovala do Prahy, kde dokončuje studium Mezinárodních vztahů. Nejraději ze všeho má místa, kde ještě nebyla. Miluje cestování, elektronickou hudbu, oceán, dobrou kávu, společnost, děti a poznávání neznámého. Pomáhá nám s překlady do angličtiny a s roznosem létáků a účastí na akcích.


"Musím věřit tomu, co dělám a dělat to od srdce. Věřím, že co dáme se nám vrátí a ten dobrý pocit u srdce, když uděláme dobrý skutek je nenahraditelný."


foto

Rádi bychom dnes uvítali v naší kanceláři novou posilu z Rwandy - Pacifique Ingabire (02 -03/16) - která tu už třetím rokem studuje Českou zemědělskou univerzitu. Spolu s námi bude v kanceláři do poloviny března. Je to velmi milá, bystrá a pracovitá bytost. Jsme za ni moc vděčni. Pracuje u nás jako Asistentka adopce afrických dětí, projekt pomoci na dálku.  Proč si vybrala zrovna Wontanaru?


" Protože umožňuje dětem v Africe přístup ke vzdělání. I já jsem tuhle šanci dostala díky stipendiu v Čechách a doufám, že moje práce v projektu Adopce afrických dětí, projekt pomoci na dálku, bude užitečná i dětem v Guineji. "


foto

Khadi Cisse (stážistka 07-09/15) Starala se o Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku. Její práce byla velmi pečlivá a zodpovědná. Dobře jsme si rozuměli. Pomáhala nám i na stáncích na festivalech a akcích. I když v současné době žije a pracuje v Paříži, jsme stále v úzkém kontaktu.


" Bylo mi velkým potěšením s vámi pracovat "


foto

Marie Kalátová (Stážistka od 10/15) Narodila se v Českých Budějovicích a v současné době žije a studuje v Praze na Karlově univerzitě - Filosofická a právnická fakulta. Ráda chodí do divadla, do kina, na výstavy a je vášnivá čtenářka. 11 let hraje na piáno. Vybrala si projekt Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku a také nám domlouvá přednášky po školách.


" Vybrala jsem si Wontanaru, protože mě zaujal nejprve název, pak webové stránky a na Facebooku sem zjistila, že jsou ve skupině Wontanara dobrovolníci i mí známí  "


Pokud i Ty máš grafické nadání, baví Tě online media, střih videa, fotíš nebo bys nám rád pomohl s administrativou, propagací , tvorbou kampaní, roznášením letáků, organizováním akcí, oslovováním sponzorů či fundraisingem, rádi Tě uvítáme v našem týmu. U nás si můžete udělat i Stáž na dálkuKontakt: adopce@wontanara.cz

Jste na Facebooku? Přidejte se do skupiny Wontanara Dobrovolníci