Skip to main content

Fodé Syllovi se splnil sen!

01.03.2023

Pamatujete si na Fodého Syllu? Tento šikovný mladý sklář si splnil sen. Tedy spíše díky vám si splnil sen. Byli jste to totiž právě vy, kteří jste svou štědrostí pomohli Fodému pořídit vrtačku, řezačku a dokonce i generátor. Díky všemu tomuto vybavení se může postavit na vlastní nohy a založit si podnikání.

Fodé se stal jedním z prvních dětí zapojených do projektu Adopce dětí na dálku, proto je jeho ID 204. Narodil se v roce 1991 a díky kontinuální podpoře dohromady pěti adoptivních rodičů postupně vychodil základní školu, collège, učiliště a před rokem i obdobu naší VOŠky v oboru sklenářství.

Generátor
Díky štědrosti adoptivních rodičů a dalších podporovatelů dostal Fodé během roku 2022 vytoužený generátor elektřiny.

Fodé o náčiní, které by využil při svém učení na skláře, prosil ve vícero dopisech. Vždycky si vážil podpory jeho adoptivních rodičů. V dopise v roce 2021, kdy děkoval za vrtačku a sadu vrtáků mimo jiné napsal:

"...s nesmírnou radostí a spoustou lásky vám píšu tento dopis, abych vám řekl díky a ještě jednou díky za všechno, co jste pro mě dělali během mých studií. [...] Obdržel jsem mé dárky, to mě zahřálo přímo u srdce. Ještě jednou vám moc děkuju a modlím se k bohu, aby vás vždy ochraňoval, abyste mohli pomáhat slabším. Děkuju!"

Rok na to Fodé v dopise psal o tom, že získal smlouvu u jedné firmy, kde bude pracovat. Jeho bratr pak přišel s nápadem, jak by mohl ve firmě pracovat efektivněji, a to díky řezačce. O tu Fodé taky v dalším dopise poprosil. Díky štědrosti adoptivních rodičů a dalších dárců ji nakonec taky dostal. Na závěr tohoto dopisu napsal:

"Díky vám jsem mohl získat mnoho zkušeností všude možně, za to vám nesmírně děkuju! Díky vám jsem pracovně posunul hodně daleko! Fodé Sylla"

Řezačka
V rámci Vánočního dárkování 2021 dostal Fodé řezačku.

Bez spolupráce guinejské neziskovky AGUIPAH, Wontanary a hlavně vás podporovatelů a adoptivních rodičů by se Fodého příběh nemohl uskutečnit. Jenom Díky vám může v klidu pracovat jako živnostník a nezávisle se starat sebe a vlastní rodinu. Na příkladu skláře Fodého Sylly je vidět, že pomáhat má cenu!

Dopis
Dopis, ve kterém Fodé prosí o generátor.

 

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->