Skip to main content

Přednáška na podzimním festivalu Kolem Světa 2015

Kdy?
15:00 28/11/2015
Kde?
Národní dům na Smíchově, Praha 5

V listopadu se bude  Praze konat další ročník cestovatelského festivalu Kolem Světa, kterého jsme se loni účastnili. O pár dní dříve také v Brně a v březnu v Plzni. Čeká vás bohatý program, v rámci kterého se na jednom místě ocitnete v různých koutech světa. 

Žlutý cirkus napříč Austrálií a Indonésii

Za neskutečně dlouhého půl roku jsme ujeli méně kilometrů než na Hedvábné stezce a zažili toho tolik jako nikdy před tím. Pojďte se podívat na vyprávění z nejnáročnější cesty o setkání dvou světů, které křižuje žlutý cirkus. Napříč pustou Austrálií, kde problémy střídá špatné počasí a špatné počasí problémy, a nic nejde podle plánu, do nádherné tropické Jihovýchodní Asie, jiného světa, kde mělo být vše jednoduché a nebylo, a právě proto to stálo za to! Stovky fotek a příběhů, které člověk někdy ani nechtěl zažít, ale o to větší má radost, že to všechno přežil.

Maroko, ta pravá arabárna

Potomci berberů, moderní Arabové, přeslazený mátový čaj, vysoké hory, hluboká údolí, divotvorná poušť, islámská architektura, tepající mediny či maso vařící se v tajina hrnci … to vše je dnešní Maroko, součást bájného severoafrického Maghrebu. Země omývána oceánem i mořem, země na pomezí Afriky a Evropy, země plně ponořena do arabské atmosféry...celý článek zde

Sledujte Facebook Kolem světa, událost  a webové stránky.