Skip to main content

Humanisté pomáhají na Haiti

06.10.2008

Haiti před časem postihla přírodní katastrofa, když se ostrov stal obětí běsnění hurikánu Gustav. Přinášíme vám dopis od místních humanistů, kteří se snaží pomáhat místním rodinám ve vypořádání se s následky tohoto hurikánu. Nákupem potravin plánujeme pom

Humanisté pomáhají na Haiti

Jak jistě všichni víte, Haiti před časem postihla přírodní katastrofa, když se ostrov stal obětí běsnění hurikánu Gustav. Přinášíme vám dopis od místních humanistů, kteří se snaží pomáhat místním rodinám ve vypořádání se s následky tohoto hurikánu.

Konečně jsme mohli díky pomoci přátel ze Španělska a Itálie najmout kamion a koupit základní potraviny, abychom je poslali do Gonaives, oblasti nejvíce postižené hurikánem.
Samotní lékaři doporučili upřednostnit potravinovou pomoc. Panuje velká poptávka po potravinách, ceny jsou velmi vysoké a mezinárodní pomoc nepřichází.

Nákupem potravin plánujeme pomoci 125 rodinám, tj. asi 500 osobám. Každému bude příslušet balíček rýže, těstovin, kukuřičné mouky, konzervy, olej a mýdlo.
V Santiagu jsme navíc vybrali oblečení a léky, které budou připojeny k zásilce.
Nákup potravin jsme uskutečnili na hlavním trhu v Santiagu de los Caballeros (Dominikánská republika).

Najatý kamion odveze náklad označený samolepkami Humanistického hnutí do Gonaives, kde se rozdá v nejpostiženějších čtvrtích.
Fotografie zobrazují nakládání pytlů a krabic na kamion minulý čtvrtek. Touto činností se zabývají Janito Alexandre, koordinátor Humanistického hnutí v Cap Haitien, a Ferdino Charles, obyvatel Gonaives a zároveň koordinátor místní skupiny. Fotografie zachycuje Ferdina s dopravcem.

Doufáme, že fotografie z rozdělování přijdou hned jak to bude možné, jelikož komunikace s Gonaives je složitá.
Děkuji všem
Zdraví Arturo

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->