Skip to main content

Otevření centra v největším africkém slumu

30.10.2007

V sobotu 27. října jsme otevřeli v největším africkém slumu Kibera v Nairobi (Keňa) humanistické centrum pro děti nazvané Kash Humanist Centre. Dobrovolníci z ČR a Keňi se rozhodli společně vytvořit místo, kde by si děti z této chudinské čtvrti (části Sow

V sobotu 27. října jsme otevřeli v největším africkém slumu Kibera v Nairobi (Keňa) humanistické centrum pro děti nazvané Kash Humanist Centre.

Dobrovolníci z ČR a Keňi se rozhodli společně vytvořit místo, kde by si děti z této chudinské čtvrti (části Soweto North) mohly hrát a učit se. Místo, které bude sloužit jako informační a vzdělávací centrum pro děti i místní komunitu.

Centrum nese jméno KASH na památku našeho kamaráda a dobrovolníka JOHNA K. ITHARY, který podlehl letos v červenci následkům střelných zranění, jež utrpěl v Kibeře při útoku neznámých ozbrojenců. John byl známý v Sowetu pod svou přezdívkou "Kash". Ve slumu Kibera začátkem roku založil skupinku dobrovolníků, se kterou plánoval uskutečnit řadu projektů pro děti. Především projekty pomáhající dívkám a sirotkům, které by byly zaměřeny na vzdělávání a rozvoj dětské osobnosti.

Centrum a s ním související projekty jsou součástí mezinárodnímu projektu "Kampaň lidské podpory", který dobrovolníci z Humanistické hnutí organizují již řadu let na různých místech v Africe.

Prezentaci projektu najdete na:

http://www.kashhumanistcentre.estranky.cz

Na stránkách najdete také řadu dalších zajímavých informací o projektu a dalších projektech u nás a v Africe, fotografií, prezentací a článků.

Pro podporu našeho projektu hledáme nové dobrovolníky a sponzory z ČR.

V případě, že naše centrum chcete podpořit finančně, můžete zaslat jakoukoliv částku na konto o.s. Vysokoškolští humanisté

Česká spořitelna-číslo účtu 82262329/0800

variabilní symbol 20031

Všem dárcům děkujeme.

V případě zájmu o aktivní zapojení do projektu jako dobrovolník, kontaktujte mne....
Těšíme se na Vás.

S pozdravem Mgr. Eva Obořilová - koordinátorka projektu
o.s. Vysokoškolští humanisté
Tel.:732944714
HELP.GUINEA@seznam.cz
kash.humanist.centre.kibera@seznam.cz

(Občanské sdružení Vysokoškolští humanisté je registrováno MV ČR 15.6.1996 pod č.j. VS/1-1/40 432/99-R; adresa sdružení: Kloboučnická 7, 14000 Praha 4, ČR)Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->