Skip to main content

Pošlete dárek dětem v Guineji

16.12.2013

Wontanara ve spolupráci s partnerskou organizací v Guineji AGUIPAH letos poprvé spustila projekt „Dárkování na dálku“

Je to velice jednoduché. Jde o to smysluplně potěšit konkrétní dítě v Guineji (a zároveň mu tedy i pomoci), které je zapsáno v rámci programu Adopce afrických dětí, projekt pomoci na dálku.

S koordinátory v Guineji, kteří jednotlivé děti dobře znají, jsme připravili seznam dárků na míru. Jsou rozděleny do tří cenových kategorií, aby cena nebyla překážkou zapojit se do projektu dárkování a mohl přispět opravdu každý. Dárky jsou v rozmezí 125Kč za moskytiéru až 7700Kč za notebook.

Největší prioritu mají dárky č. 3: zejména šicí stroj, kolo či vybavení pro řemeslo. A to proto, že buď ušetří opravdu namáhavou několika kilometrovou cestu pěšky do školy, nebo jim dárek pomůže v jejich počátcích se uživit, tzn. jedná se o děti, či spíše mladé lidi, kteří  se učí nebo se již vyučili nějakému řemeslu. Protože pochází z velmi chudého prostředí, není v jejich možnostech pořídit si šicí stroj nebo svářečské náčiní, aby se mohli postavit na vlastní nohy. Skrze program adopcí na dálku, dostali ještě jako malé děti šanci nabýt alespoň základní vzdělání a vyučit se truhlářem, zedníkem, švadlenou, kadeřnicí, svářečem, řidičem, elektrikářem,...

Dostalo se jim nejen vzdělání, ale celkové péče zejména místních koordinátorů, kteří jim už 11 let pomáhají řešit těžké životní situace, dbají na jejich zdraví, radí jim, snaží se je nasměrovat tak, aby se z nich stali soběstační, vnímaví a zodpovědní lidé.

Než se s některými „dětmi“ rozloučíme a vyšleme je do života již bez naší péče, rádi bychom jim poskytli minimum do začátku jejich dospělého života, aby mohli praktikovat své řemeslo.

Nejdražším dárkem v seznamu jsou osobní počítače, které jsou určeny zejména studentům na vysoké škole či v posledních ročnících střední školy. Notebook studentovi umožní nejen lepší přípravu na vyučování, ale ušetří mu i spoustu peněz za poplatky v internetových kavárnách a častým používáním se naučí pracovat s programy a novými technologiemi. To vše se mu pak bude hodit při jeho budoucím povolání.

Dárky pro ostatní děti jsou myšleny pro radost, i když se nejedná o panenky, autíčka či jiné hračky, ale spíše o užitečné věci. Matrace, nové boty či šaty jsou pro dítě významným dárkem, který mu zkvalitní jeho každodenní život.

Všechny obdarovávané děti najdete na našich stránkách v seznamu dětí v adopci.

Uvítáme dárky zejména pro děti, které nejsou adoptované - ty jsou v uvedené tabulce označeny růžově.

A jak postupovat, chcete-li obdarovat nějaké dítě?

  • V seznamu dětí a dárků si vyberte u konkrétního dítěte konkrétní dárek - můžete jeden dárek či více, dle vlastního uvážení.
  • Vepište své jméno do zeleného sloupce „Dárek uhradí“, (údaje se ukládají automaticky, jiné údaje, prosím, neměňte).
  • Danou částku zašlete na náš účet č. 82262329/0800 s následujícími údaji:
  1. nemám adoptované dítě: variabilní symbol 5+ID dítěte (před ID dítěte přidejte č. 5 tzn. např. 52025 pro dárek dítěti s ID 2025).
  2. mám adoptované dítě: variabilní symbol 2+ID dítěte (před ID dítěte přidejte č. 2 tzn např. 22025 pro dárek dítěti s ID 2025).

Lze poslat najednou částku za více dárků pro jedno dítě. Nelze poslat najednou součet částek za dárky pro více dětí.

Po obdržení částky na náš účet, jej zakoupí guinejský koordinátor a předá dítěti. Vy poté obdržíte fotku dítěte s dárkem, pokud nám sdělíte vaši emailovou adresu (v případě, že nejste adoptivním rodičem).

Předem vám velmi děkujeme za vaši štědrost a přejeme všem příjemné nadcházející svátky.
 

Více informací: tel: 604983875, e-mail: info@wontanara.cz

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->