Skip to main content

Sbírka na operaci nožiček dvouletého chlapce Titimoyi

17.10.2014

Aboubacar Sidiki Fofana alias TitimoyiAboubacar Sidiki Fofana, je dvouletý chlapec, kterému všichni říkají Titimoyi. Žije jen se svou babičkou M’Bambé Soumah v Conakry. Jeho maminka se vrátila zpět do svého rodiště Freetown v Sierra Leone. Jeho otec, mladík, nezvládl dostudovat a není schopen se o chlapce postarat. O chlapce se stará od narození jeho babička, která je vdovou v domácnosti.

Titimoyi trpí deformací nohou, které se stále více vychylují do tvaru X. Proto v květnu 2014 zajistil náš koordinátor Lamine Sylla z organizace AGUIPAH vyšetření na ortopedii v nemocnici Donka v Conakry. Chlapci byl doporučen zákrok v pěti krocích, který zabrání v pokračující deformaci. Pokud ovšem Titimoyi zákrok nepodstoupí, tak mu bude hrozit mnohem vážnější tělesné postižení v dospělosti.

Bohužel jeho babička nemá prostředky na nutnou léčbu, a proto jsme se rozhodli, že se pokusíme sehnat potřebnou částku: 240 EUR (tj. cca 6700Kč) pro Titimoyi tady v Čechách. V Guineji to v místní měně odpovídá 2 028.000 FG. (Pro představu: průměrný měsíční plat učitele je 300.000FG a např. 50kg rýže - základní potravina - vychází téměř na 550.000FG. Z toho je patrné, že je velmi obtížné potřebnou částku ušetřit.)

V částce je zahrnuto: 5x návštěva u lékaře s nezbytným ošetřením, chirurgický zákrok, dlahy a další zdravotní materiál.

Budete-li chtít přispět na lékařské ošetření, které jeho problém s nožičkami vyřeší, můžete přispět libovolnou částkou na náš účet:

č.ú.: 82262329/0800 Variabilní symbol: 20022

Do poznámky k platbě ještě připište: "Titimoyi"

Předem děkujeme za pomoc smiley

Pro další informace využijte následující kontakty: tel: 604983875, info@wontanara.cz

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->