Skip to main content

Současná situace v souvislosti s ebolou v Guineji

26.08.2014

Vážení a milí adoptivní rodiče a příznivci,

rádi bychom vás krátce informovali o současné situaci v Guineji v souvislosti s epidemií eboly.
Podle zpráv, které máme k dispozici (média, Lékaři bez hranic, místní koordinátoři) se zdá, že se v Guineji epidemie dostává částečně pod kontrolu. Katastrofální situace je v sousedních zemích Sierra Leone a Libérie. Vyhráno však zdaleka ještě není právě ani v Guineji.
Ač se objevují případy nákazy i ve všech místech, ve kterých působí naše organizace, tak k dnešnímu dni nám není znám žádný případ, který by se týkal přímo našich dětí, koordinátorů, pracovníků v našich školách či jejich rodin.

Již od začátku probíhají ve všech našich školách preventivní opatření dle doporučení zdravotníků. Tedy snažíme se podávat maximum informací o hygienické prevenci a symptomech nemoci. Do všech škol jsou také dodávány dezinfekční prostředky.
Zprávy o situaci můžete podrobněji sledovat na stránkách Lékařů bez hranic. Jejich práce je obdivuhodná.

Zde sdílíme také rozhovor s Pavlem Gruberem, ředitelem Lékařů bez hranic v ČR na ČT24 poskytující informace, které jsou totožné s informacemi, které máme k dispozici přímo od našich spolupracovníků v Guineji

Výlety
Vzhledem k vážnosti situace nebudeme letost pořádat výlety pro děti. Vyčkávali jsme a doufali, že se situace dostane pod kontrolu ale takový hrozivý scénář si nikdo z nás neuměl představit. Není tedy nyní vhodné, aby docházelo k větším přesunům dětí i dospělých a tudíž k možnému zvýšení rizika nákazy.

Poslední skupinou dětí, která byla na výletě, byly děti z Kankanu v březnu 2014. Doposud tedy děti ze všech oblastí, ve kterých působíme se zúčastnily alespoň jednou výletu. Děti z Kindie a z Dar-es-Salam v Conakry byly na výletě již dvakrát.

Děkujeme za váš zájem a podporu, kterou vyjadřujete lidem v Guineji a doufáme, že budeme moci brzy přinést lepší zprávy. V případě jakýchkoliv dotazů se mne neváhejte obrátit.

Táňa Bednářová
tel: 604983875, e-mail: info@wontanara.cz
 

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->