Skip to main content

Spolupráce s prostorem Malaika

05.01.2016

V letošním roce jsme navázali spolupráci se sousedním prostorem Malaika (Antonia Nyass (Yellow Sisters / Řeky) a Papis Nyass (Tam Tam Batucada / Řeky)

abychom společně vytvořili experimentální prostor zaměřený na rozvojové vzdělávání skrze prožitkové kurzy a přibližující naši práci příjemnou originální formou.

Vycházíme z poznatků a zkušeností, že v dnešní době jsou lidé přesyceni množstvím nejrůznějších informací a je pro ně čím dál obtížnější vstřebávat nové informace, témata a souvislosti mezi nimi.Centrum by mělo propojit oblasti rozvojového vzdělávání a vlastního prožitku skrze tvůrčí činnost pod vedením zkušených lektorů, pedagogů a odborníků z oblasti rozvojové spolupráce a rozvojového vzdělávání. 

.........................................................................................................................

Dobrovolníci, stážisté, pedagogové ale třeba i novináři zde budou moci poznávat oblast rozvojové spolupráce a vzdělávání skrze prožitkové aktivity propojené a vedené s lidmi, kteří pocházejí z afrického kontinentu nebo jsou s ním spjati profesně či osobně.

.........................................................................................................................

Bubnování s Papisem / každou neděli od 19:00 / pro děti středa 17:30

www.afro-drum-dance.cz / Kontakt: Papis-afro@post.cz 

Papis Nyass působí jako perkusista v mnoha projektech. V minulosti spolupracoval a nadále spolupracuje s mnoha osobnostmi. Například s Alanem Vitoušem, s Jaroslavem Duškem, s Lenkou Dusilovou, s Gaiou Messiah, nebo se Sahab Tulluie. Papis skládal hudbu k představení pro divadlo Na Prádle. Má svůj osobní projekt Afrických rytmů. Vede dílny tance a rytmoterapie. V Praze žije od roku 1996 a má tři syny.

Dílna hlasové rezonance, souzvuku a improvizace s Antonií
Každý čtvrtek v 17.30h v Malaice / 19:30 zkouška sboru Řeky
Přijďte se setkat s hudbou v sobě, se svým hlasem a jeho krásou a sílou...
www.cestahlasem.cz / Prostor Malaika, Tyršova 1, Praha 2

Kontakt: antonia-jazz@post.cz

Hlasově-bubenický projekt Řeky & Atmosférický sbor, který v prostoru Malaika zkouší, měl své poslední představení 10. 1. 2016 v pražském divadle Jatka 78, kde se také natáčelo DVD. Představení souboru Řeky je soutokem dvou ženských hlasů. Hlasů vyprávějících, hlasů lyrických, hlasů oslavujících cestu ke kořenům za doprovodu bubnů, perkusí a smíšeného sboru. Hudební příběhy dobarvuje a dotváří živá projekce. Pokud byste i vy chtěli být součástí, zkoušky sboru jsou každý čtvrtek od 19:30

  LuHawa Goldin a Antonina Nyass

Antonia Nyass vede dílny práce s hlasem, pohybem a hudební improvizaci. Působi jako perkusistka a zpěvačka v projektu Dámská hnízda (improvizované divadlo Simony Babčákové a Ester Kočickové) Jeji láska k improvizaci ji dovedla i do dalšího souboru improvizovaného divadlo No A. Celý život se věnuje hlavně hudbě a divadlu. Vystudovala grafický design. Má také tři syny a procestovala jihovýchodní Asii. V roce 2014, vyzvaly Antonia s LuHawou dva vynikájící perkusisty Miloše Vacíka a Papise Nyasse ke spoluprácí na projektu Řeky.

.............................................................................................................

Řeky & Atmosférický sbor LuHawa Goldin a Antonia Nyass jsou zpěvačkami a capella projektu Yellow Sisters. Řeky společně založily z touhy ponořit se hlouběji do slovanské tématiky a prozkoumat možnosti lidského hlasu i bubnů. Jsou autorkami všech písní. Skladby jako napřiklad Kopřivečko, dej mi sílu, Co mi kameny, Teče voda teče nebo Hodina mezi psem a vlkem odkazují na silnou inspiraci českou krajinou a slovanskou symbolikou. LuHawa s Antonii jsou dlouhouletými kamarádkami a i to se odráží v jejich tvorbě. Obě píší texty, obě skládají hudbu. Jejich hlasy jsou tentokrát průvodci a vypravěči příběhů z české krajiny.

.............................................................................................................

  Yellow Sisters

 

 

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->