Skip to main content

Fotbalový turnaj MÍRU A NENÁSILÍ ve slumu KIBERA

21.09.2008

Kash Humanist Centre: Fotbalový turnaj MÍRU A NENÁSILÍ ve slumu KIBERA (Keňa, Nairobi)

Fotbalový turnaj MÍRU A NENÁSILÍ ve slumu KIBERA (Keňa, Nairobi)
Od 20. září do 5. října probíhá ve slumu Kibera během víkendů fotbalový turnaj organizovaný dobrovolníky z Humanistického hnutí, skupinami mladých a fotbalovými týmy u příležitosti 2. října, který byl vyhlášen
Turnaje se účastní 92 týmů. Mladí fotbalisté sehrají téměř 200 zápasů.
Bojují o tři trofeje pojmenované JOHN KANYUA ITHARA TROPHY, MOSSES KAMAU GATERE TROPHY a PAUL MUHONDA LUGALIA TROPHY. Trofeje chtějí připomenout osud mladých mužů, kteří byli zavražděni neznámými ozbrojenci ve slumu Kibera 27.6.2007. Mosses a Paul byli po útoku na místě mrtví, John byl převezen do nemocnice, kde 10.7.2007 svým zraněním podlehl. Zakoupení části cen pro vítězné týmy v pěti kategoriích sponzorovala Johnova snoubenka. Kash Humanist Centre věnovalo také fotbalové míče. Turnaj zajišťují humanisté a dobrovolníci. Smyslem turnaje je přivést mladé lidi ke sportu a ukázat jim aktivní nenásilí, které humanisté všude na světě prosazují. Cílem je také oslava míru a kultury aktivního nenásilí. V dnešním světě plném násilí, které děti a mladé lidi především ve slumech denně obklopuje, je toto poselství nesmírně důležité.
Zápasy se hrají na čtyřech místech ve slumu Kibera: Laini Saba Grounds, Undugu Grounds, Raila Educational Centre a Olympic Christian Centre vedle Kash Humanist Centre.
Finále turnaje a předání trofejí bude 5. října 2008.