Skip to main content

Přednáška na festivalu Kolem Světa

30.11.2015

I letos jsme se zúčastnili dalšího ročníku cestovatelského festivalu Kolem Světa, který se konal 28. a 29.11.2015 už tradičně v Národním domě na Smíchově. O pár dní dříve proběhl také v Brně a v březnu 2016 navštíví Plzeň. Milovníky dálek čekal bohatý program, v rámci kterého jste se ocitli na jednom místě v různých koutech světa. Místo našich tradičních workshopů tu měla Táňa Bednářová v neděli v 10:00 přednášku na téma Guinea nikoho neláká, ale navždy si vás získá. Byla mile překvapena, protože i v tuto časnou hodinu měla v Malém sále plno a pozorné posluchače.

Stánek Wontanara jste mohli najít společně s dětským koutkem v druhém patře, hned vedle stánku centra Narovinu. Už jsme neměli skoro co prodávat, protože jsme v Guieji 2 roky nebyli a všechny naše fair trade předměty zmizeli na předešlých akcích jak mávnutím kouzelného proutku. Budeme se tam muset stůj co stůj brzy vydat. Také hlavně proto, abychom se setkali s koordinátory a místními lidmi i dětmi z našich škol, které jsme dlouho neviděli. Osobní kontakt je vždycky nejcenější pro obě strany.

Na festivalu jsme se vystřídali s dobrovolníky, kteří nám pomáhali na stánku a tak jsme stihli i několik zajimavých přednášek a tanečních vystoupení. V přízemí jsme ochutnali speciality z různých zemí a že bylo z čeho vybírat. Mňam. Oproti předešlým ročníkům stoupla návštěvnost festivalu, což udělalo radost především organizátorům.

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->