Skip to main content

Setkání adoptivních rodičů v Praze

21.03.2009

V neděli 22. 3. se v příjemném prostředí cestovatelského klubu KARAVANSERÁJ uskutečnilo setkání adoptivních rodičů a koordinátorů projektu adopce afrických dětí na dálku. Celkem se sešlo kolem 50 lidí, kteří mají adoptované děti v západoafrické Guineji

Rodiče byli informováni zejména o poslední cestě do Guineji, kterou uskutečnila Táňa Bednářová v únoru 2009. Tématem byli nejen nové projekty probíhající v rámci kampaně lidské podpory, ale také současná politická situace v zemi. Po smrti prezidenta Lansany Conte se vlády ujala sice armáda, ale nenásilnou cestou. Nynější vůdce chce zemi přivést ke svobodným volbám a je podporován guinejským lidem. Naše projekty nejsou v žádném případě ohroženy. V současné době je adoptováno přes 650 dětí, které se snažíme umístit do námi zřízených humanistických škol. Jedna škola již stojí v Menyi a další se staví v Kankanu, dále máme několik škol také v dlouhodobém pronájmu. V těchto školách se neplatí školné, nejsou přeplněné a je zde zaručena kvalitnější výuka. Cílem je pomoci co nejvíce dětem, takže do našich škol přijímáme děti z velmi chudých rodin a také ty, které teprve čekají na adopci.
Při této poslední cestě byla do Guineji přivezena také sbírka lékařských potřeb (léky, obvazový materiál atd.) z minulého plesu Afrika a mikroskop. Všechny tyto věci byli slavnostně předány do lékařského centra v Kankanu, kde působí doktor Traoré i do ostatních zdravotnických center, vytvořených vetšinou při školách v projektu.

Tato rodičovská schůzka byla velmi příjemná a doufáme, že se rodičům líbila. Další setkání plánujeme opět na podzim letošního roku.
Už teď vás na ně srdečně zveme.
Dáša Bystřická

Zde jsou ohlasy rodičů, které nám po setkání přišly:

Dobrý den Dášo,
Moc s manželem děkujeme za krásné včerejší odpoledne, které jste pro nás všechny připravili. Vyprávění paní Bednářové spojené s promítáním bylo velmi poutavé a přínosné. Přestože sleduji vaše aktivity humanistů na internetu, tak není nad osobní setkání, které každého opravdu musí oslovit. Pro nás to bylo první setkání a vím, že se budem moc těšit na další. Přejem hodně úspěchů a sil, které věnujete pro dobrou věc, za což máte náš obdiv.
Přeji pěkný den

Dáša Horáková

----------------------------------------
dneska sem se zucastnil setkani adoptivnich rodicu a moc se mi to libilo.bohuzel sem z jihu moravy a nemuzu se zucastnovat akci behem tydne,ale az se bude konat podobna akce v podobnem terminu,tak se rad zucastnim.jsem rad ,ze me o akcich
informujete.diky , mejte se krasne kamil kovarikFotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->